Jdi na obsah Jdi na menu
 


Názory Briana Molka k některým tématům

29. 2. 2008

Názory a vyjádření Briana Molka

 

 

…o sexuální revoluci….

Můj názor je, že by jste si měli uvědomit, že naše generace je první, která otevřela sexuální vědomí světu a uvědomila si, že díky sexu můžete dokonce i zemřít. To mělo skutečný vliv na společenskou etiku a způsob, jakým lidé sdílí společně svůj osud. Jak se blížíme k mileniu, lidé se stávají více a více zmatení, a kontakt je daleko více založen na zdravém rozumu, takže se začalo hrát daleko více mentálních her.

 

…o materiálních věcech….

Během své cesty přicházíte o spoustu majetku. Ke krámům nemůžete být tak připoután. Také si musíte pamatovat, že lidé by se nikdy neměli stát součástí majetku. Lidé jsou planetami , které mají různoběžné dráhy. A můžete si být jisti, že planeta nikdy nepřijme jinou. Individualita je naprosto nejdůležitější věcí.

 

…..o žádostivosti……

Já jsem naprosto žádostivý. Díky tomuto štěstí či neštěstí jsem coby bisexuál žádostivý dvojnásobně oproti ostatním lidem. To může být během turné docela drsné. Nedomnívám se, že žádostivost je hřích – lidé by měli mýt sex tak často, jak jim to jejich situace dovoluje. Pak by nebyli tak upjatí.

 

…..o světu…..

Žijeme v podivné bublině.

 

……o touze…….

Velmi silně věřím, že když to spěje k  touze, když to spěje k přitažlivosti , tak věci nikdy nejsou černé nebo bíle, spíš jsou šedivé jako stín.

 

…..o šílenství……

My se snažíme najít v šílenství nějaký smysl. A když se přistihnete, že říkáte „pochop, když jsem se poslední noc potkal, měl jsem pocit, že jsem v prdeli“ tak to je sakra jedno z mnoha znamení, že se moc přibližujete k tomu,že zešílíte.

 

…..o pubertě……

Byl jsem velmi frustrovaný, opuštěný a nespolečenský mladý muž. Cítil jsem se velmi odcizený a taky velmi znuděný.

 

……o sebeúctě……

Takže, když o sobě zjistíte, že jste v situaci, kdy musíte dělat věci, které se vám nabízejí, protože nemáte moc sebedůvěry. Jen neumíte říct ne, když jste to před tím nikdy nedělali. Prostě si jen neumíte pomoct.

 

…..o svém zevnějšku……

Líbí se mi skutečnost, že si lidné myslí, že jsem  buď neuvěřitelně nádherný nebo kurevsky ošklivý.

Můj vzhled je pro mě velmi uspokojující, a také mě uspokojuje ten zmatek, který se rodí lidem v mysli.

 

….o životě rockové hvězdy…..

Každý den začal kocovinou. Když se na sebe podíváte do zrcadla a myslíte si „Nelíbí se mi, že se setkám s lidmi“ a když každý den prostě začíná stejně. Po padesáti  ?pařbách? už to není nic moc.

 

….o rozvíjení se v kapele……

Psát krásnou muziku, projevovat skutečné emoce a hrát silné, úžasné gigy. To je teď naše droga.

 

…….o příštím životě…….

Zajímalo mě, jestli je někde světlo , kterým projdete a pak se setkáte s lidmi z vašeho života a pak kráčíte ruku v ruce s Ježíšem. Nechtěl bych umřít tragicky. Byl bych rád, kdybych zemřel až ve stáří. Doufám v to, vždyť je malá pravděpodobnost, že umřete mladý.

 

……o názoru svých rodičů na Placebo…..

Zvykají si na to. Myslím, že obavy se pomalu mění na pýchu : asi byli ze začátku trochu zmatení, ale už se asi sebrali. Vždycky jsem byl trochu neřízená střela, takže jsem se stal jedinečným umělcem : to není ve společnosti moc vhodné. A nepochybně jím pořád jsem.

 

….co by dělal, kdyby byl na den ženou….

Asi bych investoval do exotické výstřední hračky na baterky.

 

……o nejdivnějším dárku od fanoušků (který byl pravděpodobně ukraden rodičům)……..

Dostal jsem fotku dívky , která měla na černém oku napsáno „Zabít,Ošukat,Zemřít. Tu nosím všude s sebou, protože to je nejsilnější věc,kterou jsem kdy dosta.

 

……o jejich druhém albu Without You I´m Nothing (prvním se Stevem Hewittem coby bubeníkem)……

Většina písní jsou milostné písně, ve které se snažím zachovat přátelství. Často jsou to spíš pohledy ze strany bývalých lásek, takže se to nejdřív může zdát, jako že jsem arogantní, ale ve skutečnosti já jsem ten ponížený kousek. Podřezávám si žílu a krvácím pro vás.

 

…….o kapele……

Většinou je to klišé, ale Hewitt a Olsdal jsou mí nejlepší přátelé na světě…..Jsou jako mí dva manželé. S nikým jsem se nikdy necítil doma tak, jako s nimi. Miluji je víc, než jsem kdy koholiv za svůj život  na tomto světě miloval. Oba jsou krásní lidé, fakt nekecám, je to pravda.  Kromě vyšší moci je to důvod, proč tahle kapela bude ještě chvíli tady.

 

…..o romantice….

Je rozdíl mezi romantikou a romantickým(glam) rockem. Glam rock vnímám spíš jako partu vlasatých heterosexuálů, fotbalovo-pivních fanoušků oblečených do toho, co odložily jejich matky.  Samozřejmě, že romantika je zaručeně rafinovaná, zaručeně světácká, a zaručeně nedosažitelná, a s tím my samozřejmě počítáme. Věříme tomu, že takovými skupa,o bychom měli spíš pohrdat než je nechat žít – měli by jste se vrátit do opačné reality. Tak teď jsem vám dal pár dobrých odpovědí, a za to jsem na sebe pyšný.

 

……o tom, s kým by si zahrál „Ruskou ruletu“……

Pro začátek  Eminem. Pak  Fred Durst z Limp Bizkit. Pokračoval bych Britney. Pak Marilyn Manson – ale ten jen proto, že je  nemocný , takže by si to užíval. A nakonec ? Tony Blair. Ten je velikým zklamáním – a on sám hraje celý svůj život ruletu s ostatními lidmi. Bylo by fajn vidět ho, jak se potí kvůli šanci.

 

……o letištní kontrole……..

Jsou schopni mě hodiny prohledávat kvůli špatnému mínění, aby nakonec stejně nic nenašli. Takže, když už odcházím, říkám jim : „Příště, až budete chtít strkat chlapovi prsty do zadku, stačí mi zavolat“.

 

……o vtipu roku……

Jsem vážně špatný vypravěč vtipů. Měl bych říct Limp Bizkit.

 

Myslím, že se hodně lidí domnívá, že spíme ve strouze zavěšení do sebe, a citujeme hvězdám Oscara Wilda. To už se ale roky nestalo.

 

Užívám si, když  můžu mást lidem hlavu. Nejdřív ta sranda začne tak, že se objeví normální chlápek, který je přesvědčený o tom, že jsem  holka, která je docela roztomilá. Jak sranda pokračuje, za svítání zjistí, že jsem chlap, takže si musí neočekávaně položit pár vážných otázek. Ha ha!

 

……o svém dětství …..

Má výchova byla docela dost ovlivněná náboženstvím. Odevzdal jsem svůj život Kristu někdy kolem jedenácti let. A vzal jsem si ho zpátky, když mi bylo čtrnáct.

 

……o své sexualitě…..

Má sexualita je velmi prchavá, ale zároveň velmi skutečná. Mé emoce byly zmatené a rozporuplné do té doby, než se má sexualita probudila, musel jsem to nějak pojmenovat a ovládat, abych s tím mohl žít pozitivním způsobem. Nikdy jsem netrpěl homophobií a jeden z důvodů, proč jsem přestal chodit do kostela, a mě má matka nutila tam často chodit, byl ten, jak se kostel stavěl k homosexualitě.

 

….o jizvách…..

Jednu mám tady na zápěstí , prostrčil jsem ruku oknem, když jsem se ho pokoušel  otevřít; sklo minulo mou žílu o milimetr. Uzdravil mě léčitel Nike Swoosh. Lepší reklamu, než je tahle, si nekoupí.

 

Neustále jsem překvapen kolik lidí zaměstnávám. Pro hodně chlápků jsem teplouš, kterému fandí jejich přítelkyně.

 

….o ztrátě svého panictví……

To bylo vážně docela zajímavé. Bylo mi čtrnáct, ona byla Francouzska, byla to má první přítelkyně. Stalo se to v mém pokoji a přišli jsme o to vzájemně. Obrátil jsem se na matku, že se mi na peřinu spustila krev z nosu, ale ona mi řekla „Musíš si lehnout do jiné polohy“.

 

….být hvězdou….

Domnívám se, že hranice mezi tím, že jste paranoidní a nebo že jste hvězdou, je menší, než kdokoliv očekává.

 

...…o psaní…..

Píšu upřímně a to mě očištuje.

 

…..o svých rodičích…..

Protože ze mě chtěli mít kluka, ale já jsem nechtěl nosit žádné klučičí šaty.

 

…..o oblékání …..

Šaty , které nosím, jsou pro běžný život nepraktické, ale moc si je užívám , když je můžu nosit na pódiu.

 

Čím víc osobnosti do něčeho vkládáš, tím více všestranným se to stává, protože v podstatě jsme všichni složeni ze stejných emocionálních součástí.

 

Jsem dvakrát víc chlap, než kdy ty budeš mít ženských.

 

Jediný tlak, na který věřím, je atmosférický tlak. Je to jediný tlak, který jde změřit, a to od dob, kdy se o něj zajímáme.

 

Má ústa mají občas tendenci dostávat mě do problémů, je to proto, že jsem tak malý a tak si troufám na lidi, kteří jsou větší než já. Kdyby do mě někdo vrazil, mám svého bubeníka, aby jim nabil.

 

 

O bytí v rockové kapele….

Myslím, že fakt, že jsi v rockové kapele znamená, že nerosteš tak rychle jako ostatní lidé, kterým na jejich životech nezáleží, nebo možná protože jsi tak využívaný ke konfliktům a věcem pohybujícím se na ostří věcí, které padají dolů, že to, co musíš vytvořit okolo sebe, abys vydržel naživu.  

 

O pátém albu Meds….

Domnívám se, že zajímavé věci o lidech, kteří žijí v písních tohoto alba jsou ty, že oni se vždy snaží dostat z nějakého konfliktu sami nebo díky možnostem, které jim nabízí jejich okolní svět nebo jejich závislost či návyky.

 

O hněvu….

Je to trochu jako papiňák, mám  sklon nechat to v sobě růst a pak to vypustit a způsobit bordel.

 

Když je po turné, cítím se trochu ztracený, protože najednou tu není nikdo, kdo by ti udělal kafe nebo ti zapálil cigaretu!

 

Když byl požádán, aby definoval sexualitu….

Pro mě znamená sexualita samozřejmost.

 

O orgiích….

Přemýšlím, kolik lidí u toho musí být, aby to byly orgie.Kdo stanovil pro orgie nějaká pravidla?

 

Jasně, pokud je podle mě někdo dotěrný a snaží se mě vážně rozzuřit, může se ze mě stát ten největší zuřivec , jakého kdy v životě potkal.

 

 

O opětovném vydání prvního alba…..

Je to cynický obchodní zážitek předvedený společností nahrávacích studií. My jsme řekli. „Je to hotovo, další práci teď musíte udělat vy. Pokud bychom měli čas , tak bychom si celou zkurvenou nahrávku namíchali sami, ale museli jsme strávit měsíc ve studiu, když jsme ty písničky dělali, což se mi zdá daleko horší než mučení „Čínskou vodou“.

 

O hudební inspiraci PJ Harvey…..

Ona vždycky byla velmi skvělá. Nebojí se vytvořit nahrávku, která zní jako když na vás někdo krvácí.

 

Při odpovídání fanouškům poté, co na pódiu selhal pedál.

Co to bylo? Nemůžete snad věřit technologii? Jasně, já má zkušenost, že spíš nemůžete důvěřovat lidem.

 

 

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Zatím nebyl vložen žádný komentář